Прослава школске славе Свети Сава

27. јануар се у нашим школама обележава са посебном радошћу, разлог томе је управо Свети Сава – школска слава. О њему знамо да је био први српски просветитељ, српски принц, монах, игуман манастира Студенице, књижевник, дипломата и први архиепископ аутокефалне Српске православне цркве. Рођен је као Растко Немањић, најмлађи син великог жупана Стефана Немање. Његов животни пут био је по много чему посебан а печат његовог живота је управо просветитељство.

У његову част, наша школа је припремила програм. У реализацији програма су учествовали наставници, учитељи а посебно би издвојили наше вредне ученике. Директор школе пожелео је добродошлицу свим гостима, родитељима, наставницима, и нашим драгим ученицима. Потом је уследило  свечанo резање колача и именован је нови колачар за наредну школску годину.  Након тога, почео је програм најдивнијом мелодијом, то су били наши ученици који су својим певањем успели да милују душу свих присутних. Кажу да је певање из душе најлепше певање, а то смо имали прилику и да видимо.  Програм је био саткан од низа ,,украса“, почев од рецитала, драматизације и хора. На крају програма захвалили смо се свима што су били део ове активности и пожелели пријатан остатак дана.

Слике са данашње приредбе можете погледати у следећем видео запису.

Можда ће ти се свидети и

More From Author

+ There are no comments